HIGH SCHOOL BOYS

Class 1A regionals

(INVOLVING AREA TEAMS)

WOODLAND REGIONAL

At South Streator

Feb. 19

Game 1 - 7 p.m. - Cornerstone (8) vs. Lexington (9)

Feb. 20

Game 2 - 6 p.m. - Grant Park (4) vs. Calvary Christian (11) 

Game 3 - 7:30 p.m. - Gardner (7) vs. Woodland (10)

Feb. 21

Game 4 - 6 p.m. - Ridgeview (1) vs. Winner Game 1

Game 5 - 7:30 p.m. - Winners Games 2 and 3

Feb. 23

Game 6 - 7 p.m. - Winners Games 4 and 5 (championship)

URBANA REGIONAL

Feb. 19

Game 1 - 7 p.m. - Urbana Uni-High (7) vs. Fisher (8)

Feb. 20

Game 2 - 6 p.m. - Milford (3) vs. Danville Schlarman (12)

Game 3 - 7:30 p.m. - Judah Christian (5) vs. Armstrong (9)

Feb. 21

Game 4 - 6 p.m. - (1) Cissna Park vs. Winner Game 1

Game 5 - 7:30 p.m. - Winners Games 2 and 3

Feb. 23

Game 6 - 7 p.m. - Winners Games 4 and 5 (championship)

DECATUR LUTHERAN REGIONAL

Feb. 19

Game 1 - 7 p.m. - Blue Ridge (10) vs. Cerro Gordo (11)

Feb. 20

Game 2 - 6 p.m. - Mount Pulaski (4) vs. Decatur Christian (14)

Game 3 - 7:30 p.m. - LeRoy (6) vs. DeLand-Weldon (13)

Feb. 21

Game 4 - 6 p.m. - Decatur Lutheran (2) vs. Winner Game 1

Game 5 - 7:30 p.m. - Winners Games 2 and 3

Feb. 23

Game 6 - 7 p.m. - Winners Games 4 and 5 (championship)

ST. ANNE REGIONAL

Feb. 19

Game 1 - 6 p.m. - Illinois Lutheran (6) vs. Dwight (12)

Game 2 - 7:30 p.m. - Tri-Point (5) vs. Donovan (13)

Feb. 20

Game 3 - 7 p.m. - St. Anne (2) vs. Winner Game 1

Feb. 21

Game 4 - 7 p.m. - Flanagan-Cornell (3) vs. Winner Game 2

Feb. 23

Game 5 - Winners Games 3 and 4 (championship)

MIDLAND REGIONAL

At Varna

Feb. 19

Game 1 - 7 p.m. - Ottawa Marquette (6) vs. Henry (9)

Feb. 20

Game 2 - 6 p.m. - Wethersfield (3) vs. Lowpoint-Washburn (13)

Game 3 - 7:30 p.m. - Roanoke-Benson (5) vs. Midland (10)

Feb. 21

Game 4 - 6 p.m. DePue (2) vs. Winner Game 1

Game 5 - 7:30 p.m. - Winners Games 2 and 3

Feb. 23

Game 6 - 7 p.m. - Winners Games 4 and 5

LEWISTOWN REGIONAL

Feb. 20

Game 1 - 6 p.m. - Delavan (9) vs. Biggsville West Central (10)

Game 2 - 7:30 p.m. - Lewistown (7) vs. Sciota West Prairie (12)

Feb. 21

Game 3 - 6 p.m. - Bushnell-Prairie City (1) vs. Winner Game 1

Game 4 - 7:30 p.m. - Illini Bluffs (4) vs. Winner Game 2

Feb. 23

Game 5 - 7 p.m. - Winners Games 3 and 4 (championship)

TRIOPIA REGIONAL

At Concord

Feb. 19

Game 1 - 7 p.m. - Springfield Lutheran (8) vs. Astoria (9)

Feb. 20

Game 2 - 6 p.m. - Brown County (3) vs. Greenview (12)

Game 3 - 7:30 p.m. - Illini Central (5) vs. Hartsburg-Emden (11)

Feb. 21

Game 4 - 6 p.m. - Triopia (2) vs. Winner Game 1

Game 5 - 7:30 p.m. - Winners Games 2 and 3

Feb. 23

Game 6 - 7 p.m. - Winners Games 3 and 4 (championship)

Class 2A regionals

(INVOLVING AREA TEAMS)

CENTRAL CATHOLIC REGIONAL

At Bloomington

Feb. 19

Game 1 - 7 p.m. - Olympia (9) vs. Maroa-Forsyth (11)

Feb. 20

Game 2 - 6 p.m. - Central Catholic (1) vs. Winner Game 1

Game 3 - 7:30 p.m. - Tri-Valley (4) vs. Heyworth (7)

Feb. 23

Game 4 - 7 p.m. - Winners Games 2 and 3 (championship)

HOOPESTON AREA REGIONAL

Feb. 19

Game 1 - 6 p.m. - Paxton-Buckley-Loda (6) vs. Bismarck-Henning-Rossville-Alvin (8)

Game 2 - 7:30 p.m. - Hoopeston Area (5) vs. St. Thomas More (10)

Feb. 20

Game 3 - 7 p.m. - Monticello (2) vs. Winner Game 1

Feb. 21

Game 4 - 7 p.m. - Gibson City-Melvin-Sibley (3) vs. Winner Game 2

Feb. 23

Game 5 - 7 p.m. - Winners Games 3 and 4 (championship)

EL PASO-GRIDLEY REGIONAL

At El Paso

Feb. 19

Game 1 - 7 p.m. - Eureka (6) vs. El Paso-Gridley (7)

Feb. 20

Game 2 - 6 p.m. - Westmont (2) vs. Winner Game 1

Game 3 - 7:30 p.m. - Chicago Christian (3) vs. Fieldcrest (5)

Feb. 23

Game 4 - 7 p.m. - Winners Games 2 and 3

KNOXVILLE REGIONAL

Feb. 19

Game 1 - 7 p.m. - Knoxville (9) vs. Monmouth United (10)

Feb. 20

Game 2 - 6 p.m. - Farmington (2) vs. Winner Game 1

Game 3 - 7:30 p.m. - Deer Creek-Mackinaw (3) vs. Monmouth-Roseville (5)

Feb. 23

Game 4 - 7 p.m. - Winners Games 2 and 3 (championship)

HAVANA REGIONAL

Feb. 20

Game 1 - 7 p.m. - Havana (7) vs. Midwest Central (8)

Feb. 21

Game 2 - 6 p.m. - Warsaw (1) vs. Winner Game 1

Game 3 - 7:30 p.m. - Tremont (4) vs. Illini West (6)

Feb. 23

Game 4 - 7 p.m. - Winners Games 2 and 3 (championship)

0
0
0
0
3

Load comments