Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
McLean County Fair Results 08/04/06

McLean County Fair Results 08/04/06

  • 0
{{featured_button_text}}

The following McLean County Youth received a First Place in these Livestock shows.

Beef

Adam Bane, Ellsworth Tip Toppers; Alina Wielander, Downs Top Notchers; Andrew Craig, Linden Lead'em; Andrew Scott, Green-Leafer's; Anna Swearingen, Hudson Ag; Anthony Sheppelman, Blazing Saddles; Ashley Johnson, County Capri; Brent Dean, Sabina Greenleaf; Caleb Lindsey, Ellsworth Tip Toppers; Caleb Mohr, Ardent Tillers; Carrie Glaser, Danvers Industrial Youth; Chandler Bane, Ellsworth Tip Toppers;

Chelsea Ferrie, County Capri; Chris Massman, County Capri; Christopher Crider, Pride of Sabina; Cody Shelton, Over The Top; David Schuler, Blue Ribbon Kids; Delmar Hendren, Gridley Golden Banner; Erik Sheppelman, Blazing Saddles; Gregory Meiss, Blue Ribbon Kids; Jacob Hinshaw, Hudson Ag; Katie Otto, Downs Top Notchers; Kelsey Petersen, Blue Ribbon Kids; Lena Swearingen, Hudson Ag; Lindsey Hinshaw, Hudson Ag; Logan Johnson, County Capri; Luke Bland, Downs Top Notchers; Mary Hon, Ellsworth Tip Toppers; Mathew Durbin, Gridley Golden Banner;

Matt Hamilton, Sabina Greenleaf; Megan Jones, Blue Ribbon Kids; Meghan Fitzgerald, Ellsworth Tip Toppers; Michelle Simpson, Lucky 4's; Natalie Weer, Gridley Golden Banner; Paige Jones, Blue Ribbon Kids; Rachel Hoeft, Ardent Tillers; Robert Freitag, Ardent Tillers; Taylor Donelson, County Capri; Treavor Taylor, Over The Top; Zachary Ferrie, County Capri; Zachary Hoeft, Ardent Tillers

Dairy

Brett Yoder, Danvers Industrial Youth; Carrie Glaser, Danvers Industrial Youth; Carson Kasbergen, Over The Top; Christopher Dubree, Dry Grove; Claire Dubree, Dry Grove; Danielle Hisle, Over The Top; Douglas Butler, Over The Top; Elizabeth Alden, Pride of Sabina; Erik Sheppelman, Blazing Saddles; Jacob Mohr, Ardent Tillers; Jonathan Alden, Pride of Sabina; Krysta Fluty, Dry Grove; Logan Kimmel, Linden Lead'em; Mackenzie Kimmel, Linden Lead'em; Michelle Fluty, Dry Grove; Nathan Alden, Pride of Sabina; Phillip Poppe, Space Age Pioneers; Sara Pratt, Linden Lead'em; Sarah Butler, Over The Top; Scott Pratt, Linden Lead'em

Horses

Adam Gilmore, Green Valley; Aimee Maas, Equus; Alexandra Mueller, Blazing Saddles; Amanda Rehtmeyer, County Capri; Ashlen Ludwig, Blazing Saddles; Ashley Fritzsche, Blazing Saddles; Bailey Peasley, Blazing Saddles; BJ Koebel, Ardent Tillers; Bob Barling, Blazing Saddles; Brooke Leininger, Blazing Saddles; Celia Schimelpfenig, Bridle Path; Chelcei Fischer, Blazing Saddles; Christina Derango, Vision Riders; Courtney Wright, Blazing Saddles; Dazlyn Taets, Equus; Elizabeth Brockhouse, Blazing Saddles; Emily Bruehl, Blazing Saddles; Emily Newmister, Green Valley;

Erin Schmidt, Bridle Path; Greta Elder, Blazing Saddles; Haley Burger, Equus; Jade Kestian, Bridle Path; Jenny Webb, Blazing Saddles; Jessica Raney, Blazing Saddles; Jordan Thomas, Blazing Saddles; Kacie Kaufman, Blazing Saddles; Kaitlyn Prehoda, County Capri; Katharine Woollen, Bridle Path; Katie Kallevig, Equus; Katie Shepard, Bits and Boots; Kelsey Haas, Equus; Kendra Plue, Green Valley; Keri Parker, Blazing Saddles; Kirsten McGowan, Equus; Kourtney Haas, Equus; Kristin Shepard, Bits and Boots; Lauren Kerr, Bits and Boots; Lauren Koestner, Vision Riders; Lauren Shifflett, Blazing Saddles;

Lexi Worth, Green Valley; Makayla Ray Maciejewski, Blazing Saddles; Marissa Rader, Blazing Saddles; Marley Reynoso, Equus; Mary Hon, Ellsworth Tip Toppers; Megan Musselman, Blazing Saddles; Morgan Killion, Blazing Saddles; Olivia Elder, Blazing Saddles; Paige Prehoda, County Capri; Rachel Berg, Blazing Saddles; Rachel Riddle, Blazing Saddles; Sadie Somers, 3-F; Sara Koebel, Ardent Tillers; Sarah Berg, Blazing Saddles; Sarina Schenk, Blazing Saddles; Victoria Wiggins, Vision Riders

Rabbits

Alexandra Thomas, Blazing Saddles; Andrew Craig, Linden Lead'em; Asha Bohannon, Silverleaf Let's Go Ag; Ashley Edenfield, Olympia Pacesetters; Blake Hillary, Downs Top Notchers; Brandon Hillary, Downs Top Notchers; Caitlyn Wade, Lexington Leprechauns; Caleb Hepner, Lexington Blue Ribbon; Carmen Jandura, County Capri; Carrie Correll, Woodland Clovers; Chandler Bane, Ellsworth Tip Toppers; Chet McClure, Silverleaf Let's Go Ag; Cody Smith, Bloomington Busy Bees; Danielle Reece, Blazing Saddles; David Edenfield Jr, Olympia Pacesetters; Davis Hopkins, Lexington Leprechauns;

Dustin Lane, Pride of Sabina; Elissa Alwes, Silverleaf Let's Go Ag; Emily Bertram, Stanford Silver Stars; Emily Tucker, LeRoy 4-H; Evan McClure, Silverleaf Let's Go Ag; Gage Kelly, Woodland Clovers; Haley Craig, Linden Lead'em; Hunter Somers, 3-F; Jason Hepner, Lexington Blue Ribbon; Jazzmyn Whittier, Ellsworth Tip Toppers; Jennifer Munster, LeRoy 4-H; Jennifer Trowitch, Dry Grove; Jessica Rutherford, Lucky 4's; Jimilynn Munster, LeRoy 4-H; Josie Saufley, Hudson Ag; Kaden Hepner, Lexington Blue Ribbon; Kaleigh Munster, LeRoy 4-H; Kathryn Trowitch, Dry Grove; Kristin Jaskowiak, Blue Ribbon Kids; Landon Cuba, Downs Top Notchers; Lexi Kelly, Woodland Clovers; Lucas Lindsey, Ellsworth Tip Toppers; Mallory Munster, LeRoy 4-H;

Mason Manint, Downs Top Notchers; Matt Rutherford, Hudson Ag; Megan Dorris, Stylistics; Michaela Akers, LeRoy 4-H; Mitchel Mohr, Ardent Tillers; Ryan Hospelhorn, Hudson Ag; Sadie Somers, 3-F; Shelby Beck, LeRoy 4-H; Shelby Hinshaw, Bloomington Busy Bees; Sophie Somers, 3-F; Taryn Basting, Silverleaf Let's Go Ag; Taylor Spencer, Woodland Clovers; Thomas Grinton, Blue Ribbon Kids; Tyler Pascavis, Towanda Busy Bees; Wesley Young, Blue Ribbon Kids

Swine

Abbie Hardesty, Linden Lead'em; Adam Jones, Over The Top; Adam Kaufman, Linden Lead'em; Amy Lilienthal, Ardent Tillers; Ashley Kauffman, Danvers Industrial Youth; Brett Johnson, Dry Grove; Brittany Zimmerman, Saybrook Willing Workers; Bryan Fuller, Ardent Tillers; Bryan Robb, Linden Lead'em; Caleb Miller, Hudson Ag; Chandler Bane, Ellsworth Tip Toppers; Christine Todd, Woodland Clovers; Christopher Crider, Pride of Sabina; Cory Whitehouse, Over The Top; Daniel Guth, Hudson Ag; Daniel Pratt, Blue Ribbon Kids; David Schuler, Blue Ribbon Kids;

Elizabeth Guth, Hudson Ag; Ellie Jenkins, Lexington Leprechauns; Eric Kaufman, Linden Lead'em; Erin Dirks, Ellsworth Tip Toppers; Evan McClure, Silverleaf Let's Go Ag; Felicia Dean, Pride of Sabina; Fonda Dean, Pride of Sabina; Grant Miller, Danvers Industrial Youth; Jacob Pratt, Blue Ribbon Kids; Jake Heins, Space Age Pioneers; Jamison Mosley, Over The Top; Jodi Thompson, Linden Lead'em; John Schuler, Blue Ribbon Kids; Joseph Grusy, Gridley Golden Banner; Joshua Morgan, Over The Top; Katelyn Jones, Over The Top; Kati Hinshaw, Hudson Ag; Kelli Thompson, Linden Lead'em; Kenneth Rader, Jr, Silverleaf Let's Go Ag; Kurt Thompson, Linden Lead'em; Laura Sutter, Ellsworth Tip Toppers;

Logan McKeon, Ellsworth Tip Toppers; Macey Zimmerman, Saybrook Willing Workers; Megan Jones, Blue Ribbon Kids; Megann Albright, Woodland Clovers; Nathan McKeon, Ellsworth Tip Toppers; Olivia Hardesty, Linden Lead'em; Paige Jones, Blue Ribbon Kids; Rob Brines, Hudson Ag; Samantha Hinshaw, Hudson Ag; Sara Fuller, Ardent Tillers; Taylor Dirks, Ellsworth Tip Toppers; Thomas Grinton, Blue Ribbon Kids; Todd Northcutt, Bloomington Busy Bees; Travis Hardesty, Linden Lead'em; Travis Heins, Space Age Pioneers; Trevor Kaufman, Linden Lead'em; Treyton McCormick, Sabina Greenleaf; Wesley Young, Blue Ribbon Kids; William Patton, Lexington Leprechauns;

The following 4-H members received an A rating on their projects.

Foods

Abigayle Johnson, Saybrook Willing Workers; Addison Phillips, Home Spun; Alec Gramm, McLean County Shooting Stars; Alexander Quehl, Lexington Leprechauns; Allyson Meyer, Soar Youth; Alyssa Copass, Blue Ribbon Kids; Amanda Erickson, Ellsworth Tip Toppers; Amanda Hess, Bloomington Busy Bees; Amanda Pestka, Lexington Leprechauns; Andrew Desch, Olympia Pacesetters; Anna Brockhouse, Clover Crew; Anna Goujon, Woodland Clovers; Asha Bohannon, Silverleaf Let's Go Ag; Ashleigh Enghausen, Saybrook Willing Workers; Ashlyn Gramm, McLean County Shooting Stars; Austin O'Neall, Over The Top; Austin Stewart, Downs Top Notchers; Ben Lawyer, Hudson Ag; Blair D'Costa, Soar Youth; Brett Johnson, Dry Grove;

Bridget Mohr, Lexington Leprechauns; Caitlyn Wade, Lexington Leprechauns; Callie Cummings, County Capri; Candice Cuppini, Green-Leafer's; Cara Johnson, Dry Grove; Carley Frank, Bloomington Busy Bees; Carter Frambes, Space Age Pioneers; Cassandra Enghausen, Saybrook Willing Workers; Chantelle Henery, Blazing Saddles; Chelsea Ferrie, County Capri; Chris Smith, Soar Youth; Christine Poppe, Green-Leafer's; Claire Dubree, Dry Grove;

Claire Weinzierl, Olympia Pacesetters; Crystal Roberts, Space Age Pioneers; Danielle Hisle, Over The Top; Danielle Oliver, Stanford Silver Stars; David Porter, Ellsworth Tip Toppers; Eligah Lewis, Future Leaders; Elisabeth Troyer, Green-Leafer's; Elizabeth Alden, Pride of Sabina; Elizabeth Frey, Danvers Industrial Youth; Elizabeth Poppe, Green-Leafer's; Ellen Mulch, Downs Top Notchers; Emily Brelsfoard, Bloomington Busy Bees; Emily Haugen, Space Age Pioneers; Emily Lowery, Downs Top Notchers;

Erica Kuchenmeister, Hudson Ag; Erica Navis, County Capri; Erin Dirks, Ellsworth Tip Toppers; Gracie Weinzierl, Olympia Pacesetters; Haleigh Todd, Space Age Pioneers; Haley Craig, Linden Lead'em; Hannah Bauersfeld, Lucky 4's; Hannah Mathes, Home Spun; Hayley Malone, Space Age Pioneers; Heather Holz, Green-Leafer's; Jenna Bean, Lexington Leprechauns; Jennifer Munster, LeRoy 4-H; Jennifer Powell, Soar Youth; Jessica Busse, Stylistics; Jessica Honegger, Lucky 4's; Jessie Swiech, Silverleaf Let's Go Ag; Jon Clary, Home Spun; Jordan Nickrent, Soar Youth; Joshua McClellan, Soar Youth; Kaitlin Costello, Hudson Ag; Kali Hartzold, Dry Grove; Kameron Quehl, Lexington Leprechauns;

Kathryn Livengood, Bloomington Busy Bees; Kathryn Shallenberger, Ardent Tillers; Katrina Lilienthal, Ardent Tillers; Kayla Orendorff, Equus; Kelley Baker, Ellsworth Tip Toppers; Kelli Richards, Blue Ribbon Kids; Kelly Carmack, Lexington Leprechauns; Kenneth Rader, Jr, Silverleaf Let's Go Ag; Kirsten Boswell, Soar Youth; Kristen Steidinger, Space Age Pioneers; Kristin Jaskowiak, Blue Ribbon Kids; Kristin Weaver, Bloomington Busy Bees; Lane Wright, McLean County Shooting Stars; Laura King, Home Spun; Lauren Wright, McLean County Shooting Stars; Lauryn Reiners, Ellsworth Tip Toppers; Leah Bauersfeld, Lucky 4's; Lindsay Brightwell, Downs Top Notchers;

Lisa Behrens, Olympia Pacesetters; Logan Wright, McLean County Shooting Stars; Luscina Dennis, Soar Youth; Mackenzie Mays, Soar Youth; Maggie Naden, Linden Lead'em; Makayla Ray Maciejewski, Blazing Saddles; Mallory Munster, LeRoy 4-H; Marissa Jones, Over The Top; Matthew Powers, Home Spun; Megan Dorris, Stylistics; Megan Schwenk, Home Spun; Melissa Kieser, McLean County Shooting Stars; Meredith Martin, Home Spun; Michelle Carmack, Lexington Leprechauns; Molly Baker, Over The Top; Molly Goben, Old Town 4-H; Nicholas Schafer, Home Spun; Nickolas Kerber, Over The Top; Nicole Aldridge, Woodland Clovers; Rachel Mohr, Lexington Leprechauns;

Rachel Richard, Towanda 4-H; Rachel Weaver, Bloomington Busy Bees; Rebecca Fenton, Equus; Reid Lichty, County Capri; Samantha Garrison, Over The Top; Samantha Nebergall, Space Age Pioneers; Sara Navis, County Capri; Sarah Butler, Over The Top; Sarah Rutledge, Old Town 4-H; Sarah Sprague, Soar Youth; Sean Goben, Old Town 4-H; Sean Quehl, Lexington Leprechauns; Shawn Parker, Towanda Busy Bees; Shelby Beck, LeRoy 4-H; Stephanie Richards, Blue Ribbon Kids; Sydny Dunlap, Woodland Clovers; Taylor Alsdorf, Home Spun; Taylor Desch, Olympia Pacesetters; Taylor Dirks, Ellsworth Tip Toppers; Ted Setterlund, Soar Youth; Tyler Bixby, Hudson Ag; Tyler Pascavis, Towanda Busy Bees; Tyler Schultz, Stanford Silver Stars; Wesley Anderson, 3-F; Zachary Ferrie, County Capri; Zachary Schafer, Home Spun

Garden and small fruit

Abbie Hardesty, Linden Lead'em; Abigail Graeber, Hudson Ag; Adam Kaufman, Linden Lead'em; Alexander Wielander, Downs Top Notchers; Alyssa Copass, Blue Ribbon Kids; Amanda Kramer, Hudson Ag; Amanda Rohde, Home Team; Andrew Desch, Olympia Pacesetters; Ashleigh Enghausen, Saybrook Willing Workers; Ashley Oliver, Stanford Silver Stars; Ashton Stewart, Downs Top Notchers; Audie Springer, County Capri; Austin O'Neall, Over The Top; Austin Stewart, Downs Top Notchers; Ben Moore, McLean County Shooting Stars; Britney Cagle, Danvers Industrial Youth;

Carlye Hardman, Lexington Leprechauns; Cassandra Enghausen, Saybrook Willing Workers; Catherine Graeber, Hudson Ag; Christine Swartz, Green-Leafer's; Christine Todd, Woodland Clovers; Cody Cheeseman, Danvers Industrial Youth; Cody Clem, Home Spun; Dakota Springer, County Capri; Danielle Oliver, Stanford Silver Stars; Elizabeth Graeber, Hudson Ag; Eric Kaufman, Linden Lead'em; Ethan Heidenreich, County Capri; Garrett Kelson, Woodland Clovers; Gracie Weinzierl, Olympia Pacesetters; Haleigh Todd, Space Age Pioneers; Holly Kelson, Danvers Industrial Youth; Hunter Thompson, Linden Lead'em; J Graeber, Hudson Ag; Jacob Banks, Woodland Clovers; Janelle Van Gundy, Ellsworth Tip Toppers;

Jason Kieser, McLean County Shooting Stars; Jessica Johnson, Ellsworth Tip Toppers; Joe Rohde, Home Team; John Richard, Towanda 4-H; Jonathon Copass, Blue Ribbon Kids; Jordon Busse, 3-F; Josiah (JD) Copass, Blue Ribbon Kids; Kameron Quehl, Lexington Leprechauns; Katie Kallevig, Equus; Kelli Richards, Blue Ribbon Kids; Kelly Carmack, Lexington Leprechauns; Kyle Friedlein, Pride of Sabina; Landon Cuba, Downs Top Notchers; Laura Ward, Pride of the Prairie; Lauren Heidenreich, County Capri; Linda Wallace, Pride of the Prairie; Lindsay Brightwell, Downs Top Notchers;

Lisa Munster, LeRoy 4-H; Marisa Romine, Olympia Pacesetters; Megan Graf, Old Town 4-H; Megann Albright, Woodland Clovers; Mindy Copass, Blue Ribbon Kids; Molly Baker, Over The Top; Molly Goben, Old Town 4-H; Natalie Weer, Gridley Golden Banner; Nathan Moore, McLean County Shooting Stars; Nickolas Kerber, Over The Top; Olivia Hardesty, Linden Lead'em; Randy Roberts, Space Age Pioneers; Rebekah Melvin, Home Team; Ryan Carmack, Lexington Leprechauns; Sara Navis, County Capri; Sarah Morris, Towanda Busy Bees; Sarah Ritter, Home Team; Sean Goben, Old Town 4-H; Shawn Parker, Towanda Busy Bees; Shelbi Mason, Blazing Saddles; Shelby Hinshaw, Bloomington Busy Bees; Stephanie Van Gundy, Ellsworth Tip Toppers; Taylor Desch, Olympia Pacesetters; Taylor Morris, Towanda Busy Bees; Zachary Banks, Woodland Clovers

Intercultural

Amanda Rohde, Home Team; C. Michael Melvin, Home Team; Crystal Roberts, Space Age Pioneers; Elizabeth Alden, Pride of Sabina; Elizabeth Aspbury, Home Spun; Emily Sombeck, Woodland Clovers; Eric Hansen, Stanford Silver Stars; Evan Swiech, Silverleaf Let's Go Ag; Gracie Weinzierl, Olympia Pacesetters; Haley Craig, Linden Lead'em; Hayley Malone, Space Age Pioneers; Jenna Bean, Lexington Leprechauns; Jessica Simpson, Stanford Silver Stars; Jessie Swiech, Silverleaf Let's Go Ag; Katherine Beard, Home Team; Leslie Sabick, Silverleaf Let's Go Ag; Lisa Behrens, Olympia Pacesetters; Marnie Gebhardt, County Capri; Matthew Rohde, Home Team; Samantha Melvin, Home Team; Sarah Morris, Towanda Busy Bees; Susanna Aspbury, Home Spun; Taryn Basting, Silverleaf Let's Go Ag; Zachary Schafer, Home Spun

Photography

Aaron Biedenharn, Blazing Saddles; Aaron Phillips, Home Spun; Abby Maitland, Olympia Pacesetters; Adam Drury, Learn & Lead; Adam Kaufman, Linden Lead'em; Adam Trowitch, Dry Grove; Addison Phillips, Home Spun; Alexandra Mueller, Blazing Saddles; Allison Metz, McLean County Shooting Stars; Amanda Erickson, Ellsworth Tip Toppers; Amanda Rohde, Home Team; Amber Leininger, Blazing Saddles; Anna Schwenk, Home Spun; Ashley Gose, Towanda Busy Bees; Ashton Stewart, Downs Top Notchers; Austin Phillips, Home Spun; Beth Bliese, Home Spun; Brooke Leininger, Blazing Saddles; C. Michael Melvin, Home Team; Cari Fairchild, Blue Ribbon Kids; Carmen Jandura, County Capri; Carson Arends, Saybrook Willing Workers;

Carter Vance, Home Team; Cassandra Morris, Equus; Christopher Baker, Ellsworth Tip Toppers; Christopher Baker, Hudson Ag; Christopher Dubree, Dry Grove; Claire Dubree, Dry Grove; Claire Troyer, Learn & Lead; Claire Weinzierl, Olympia Pacesetters; Cody Gudenrath, Bloomington Busy Bees; Cole Frank, Bloomington Busy Bees; Craig Morris, Towanda Busy Bees; Dakota McDaniels, Blue Ribbon Kids; Dana Bose, Arrowbrook Handy Helpers; Dazlyn Taets, Equus; Drew Porter, County Capri; Dylan Ward, Equus; Elizabeth Barclay, Linden Lead'em; Elizabeth Brown, 3-F; Ellynne Vance, Home Team; Elyse Carrigan, Clover Crew; Emilee Gibson, McLean County Shooting Stars; Emily Parks, Home Spun; Emily Tucker, LeRoy 4-H; Emily Waller, Hudson Ag; Eric Hansen, Stanford Silver Stars; Erin Mulch, Downs Top Notchers; Haley Emmert, Dry Grove; Heather Miller, Downs Top Notchers; Holly Arbuckle, Lexington Leprechauns; J Graeber, Hudson Ag; Jacque Potter, Lexington Leprechauns; Jade Kestian, Bridle Path;

Jamie Moses, Hot Shot Leaders; Jared Graf, Green-Leafer's; Jaymi Nettleton, Saybrook Willing Workers; Jenna Ioerger, Normal Knights; Jenna Kindred, Olympia Pacesetters; Jenna Lee, Olympia Pacesetters; Jennifer Trowitch, Dry Grove; Jonathan Gordon, Woodland Clovers; Jonathan Rogers, Green-Leafer's; Jordyn Nettleton, Saybrook Willing Workers; Joshua Carrigan, Clover Crew; Joshua Martin, Home Spun; Joshua Throop, Home Team; Kailey Harvey, Green-Leafer's;

Kaitlin Costello, Hudson Ag; Kathryn Livengood, Bloomington Busy Bees; Kathryn Trowitch, Dry Grove; Katie Birckelbaw, Danvers Industrial Youth; Katie Erdman, Space Age Pioneers; Katie Kallevig, Equus; Kayla Friedlein, Pride of Sabina; Keirstyn Millett, Green-Leafer's; Kelly Arends, Saybrook Willing Workers; Kelly Pyne, Hot Shot Leaders; Kelsey Davis, County Capri; Kelsey Emmert, Dry Grove; Kelsey Troyer, Learn & Lead; Kenneth Rader, Jr, Silverleaf Let's Go Ag; Kourtney Haas, Equus; Kristin Jaskowiak, Blue Ribbon Kids; Krysten Kirkwood, Bloomington Busy Bees;

Kyle Friedlein, Pride of Sabina; Lane Wright, McLean County Shooting Stars; Larissa Metz, McLean County Shooting Stars; Laura King, Home Spun; Laura Ward, Pride of the Prairie; Lauren Drury, Learn & Lead; Lauren Kerr, Bits and Boots; Lauren Kohl, Blazing Saddles; Lauren Shifflett, Blazing Saddles; Lauren Uhls, Bloomington Busy Bees; Lauren Wright, McLean County Shooting Stars; Libby Hunt, Lexington Leprechauns; Lindsay Anderson, 3-F; Linnea Griffin, Bloomington Busy Bees; Lisa Munster, LeRoy 4-H;

Logan Wright, McLean County Shooting Stars; Luke Donovan, Danvers Industrial Youth; Mark Backsmeier, Bloomington Busy Bees; Michael Gudenrath, Bloomington Busy Bees; Michaela Akers, LeRoy 4-H; Mikaela Koch, County Capri; Miles Homler, Lucky 4's; Miranda Kreutzkampf, Home Team; Molly Stokes, Linden Lead'em; Morgan Lay, County Capri; Nicholas Etchison, Lexington Leprechauns; Nicole Aldridge, Woodland Clovers; Rebecca Fenton, Equus; Samantha Melvin, Home Team; Sara Navis, County Capri; Sara Pratt, Linden Lead'em; Sarah Morris, Towanda Busy Bees; Sarah Thul, Hot Shot Leaders; Shelbi Mason, Blazing Saddles; Shelby Koehl, McLean County Shooting Stars; Sophie Somers, 3-F; Stephanie Richards, Blue Ribbon Kids; Stone Ivey, Equus; Taylor Alsdorf, Home Spun; Taylor Spencer, Woodland Clovers; Teagan Marvin, Green-Leafer's; Tess Brown, Hot Shot Leaders; Victoria Wiggins, Vision Riders; Zachary Corrie, Space Age Pioneers

Small engines

Adam Hoerner, Silverleaf Let's Go Ag; Brady Boitnott, Green-Leafer's; Chase Holz, Green-Leafer's; Jake Butler, Over The Top; Kyle Killion, Blazing Saddles; Michael Meyer, Lexington Leprechauns; Nicholas Aupperle, LeRoy 4-H; Tyler Kaufman, Linden Lead'em; Zachary Schafer, Home Spun

Small pets

Adam Drury, Learn & Lead; Brian Meyer, Learn & Lead; C. Michael Melvin, Home Team; Candice Cuppini, Green-Leafer's; Carol Day, Hudson Ag; Claire Benjamin, Ellsworth Tip Toppers; Cody Smith, Bloomington Busy Bees; Crystal Brandt, Bits and Boots; Elexa Wills, Saybrook Willing Workers; Emma Meyer, Lexington Leprechauns; Erin Finlen, Lexington Leprechauns; Ethan Bliese, Home Spun; Gina Griffin, LeRoy 4-H; Jay Howard, Downs Top Notchers; Jenna Lee, Olympia Pacesetters; Josiah (JD) Copass, Blue Ribbon Kids; Katherine Ringer, Blazing Saddles; Keith Meyer, Learn & Lead; Kyle Schultz, 3-F; Leah Cooper, Towanda 4-H; Matthew Rohde, Home Team; Nicole Aldridge, Woodland Clovers; Rebekah Melvin, Home Team; Samantha Melvin, Home Team; Sarah Wylie, Learn & Lead; Savanah Jacobs, Home Spun; Shawn Parker, Towanda Busy Bees; Susanna Aspbury, Home Spun; Taryn Basting, Silverleaf Let's Go Ag; Taylor Alsdorf, Home Spun; Tom Basting, Silverleaf Let's Go Ag

Vet science

Alexandra Mueller, Blazing Saddles; Alina Wielander, Downs Top Notchers; Amanda Rohde, Home Team; Amber Leininger, Blazing Saddles; Andrea Freitag, Ardent Tillers; Brooke Leininger, Blazing Saddles; Christine Poppe, Green-Leafer's; Daniel Otto, Vision Riders; Danielle Reece, Blazing Saddles; Elena Merrick, Woodland Clovers; Erica Kuchenmeister, Hudson Ag; Erin Finlen, Lexington Leprechauns; Hannah Forrest, Pride of the Prairie; Hannah Sombeck, Woodland Clovers; Jacob Mohr, Ardent Tillers; Katherine Beard, Home Team; Kathryn Livengood, Bloomington Busy Bees;

Katie Otto, Downs Top Notchers; Kyle Killion, Blazing Saddles; Lawson Peasley, Soar Rainbow; Lexi Kelly, Woodland Clovers; Lynsie Bane, Ellsworth Tip Toppers; Makayla Ray Maciejewski, Blazing Saddles; Marissa Rader, Blazing Saddles; Matthew Rohde, Home Team; Morgan Killion, Blazing Saddles; Nick Bauman, Soar Rainbow; Sarina Schenk, Blazing Saddles; Shelbi Mason, Blazing Saddles; Tyler Pascavis, Towanda Busy Bees

Visual arts

Amanda Hess, Bloomington Busy Bees; Amanda Kramer, Hudson Ag; Amanda Rohde, Home Team; Brian Zimmerman, McLean County Shooting Stars; Camille Hutson, Home Team; Carrie Correll, Woodland Clovers; Catherine Graeber, Hudson Ag; Claire Troyer, Learn & Lead; Cody Haas, Equus; Gracie Weinzierl, Olympia Pacesetters; Hannah Bauersfeld, Lucky 4's; Hannah Mathes, Home Spun; Hannah Weinzierl, Olympia Pacesetters; Heidi Bliese, Home Spun; Katherine Beard, Home Team;

Kathryn Livengood, Bloomington Busy Bees; Katie Sandage, Towanda 4-H; Lauren Parks, Home Spun; Linda Wallace, Pride of the Prairie; Lindsay Bose, Arrowbrook Handy Helpers; Matthew Rohde, Home Team; Rachel Troyer, Learn & Lead; Samantha Garrison, Over The Top; Sarah Butler, Over The Top; Sarah Thul, Hot Shot Leaders; Seth Bauersfeld, Lucky 4's; Stephanie Richards, Blue Ribbon Kids; Taylor Desch, Olympia Pacesetters; Victoria Womack, Bloomington Busy Bees

Welding

Andrew Navis, County Capri; Austin O'Neall, Over The Top; Billy Tuley, Bits and Boots; Brady Boitnott, Green-Leafer's; Chase Holz, Green-Leafer's; David Porter, Ellsworth Tip Toppers; David Shier, Space Age Pioneers; Jacob O'Neall, Over The Top; Kailey Harvey, Green-Leafer's; Katie Ferrie, County Capri; Klair Hartzold, Dry Grove; Mark Mehl, Stanford Silver Stars; Randy Roberts, Space Age Pioneers; Ryan Greiner, Ardent Tillers; Sara Navis, County Capri; Tyler Kaufman, Linden Lead'em; Wesley Anderson, 3-F; Zachary Ferrie, County Capri

Woodworking

Addison Phillips, Home Spun; Alec Gramm, McLean County Shooting Stars; Alexandria Nettleton, Saybrook Willing Workers; Amanda Kramer, Hudson Ag; Andrew Larson, LeRoy 4-H; Andrew Navis, County Capri; Austin Phillips, Home Spun; Ben Callahan, Olympia Pacesetters; Ben Freed, Towanda 4-H; Ben Ritter, Home Team; BJ Koebel, Ardent Tillers; Bob Barling, Blazing Saddles; Brittany Zimmerman, Saybrook Willing Workers; Brock Heimer, Blue Ribbon Kids;

Carol Day, Hudson Ag; Cassandra Enghausen, Saybrook Willing Workers; Cassie Saufley, Hudson Ag; Christopher Baker, Hudson Ag; Cody Cheeseman, Danvers Industrial Youth; Danielle Reece, Blazing Saddles; David Sleeter, Lexington Leprechauns; Deanna Olson, Green-Leafer's; Dylan Ward, Equus; Elexa Wills, Saybrook Willing Workers; Elizabeth Barclay, Linden Lead'em; Elizabeth Randall, County Capri; Ellen Mulch, Downs Top Notchers; Evan Schwenk, Home Spun; Gracie Weinzierl, Olympia Pacesetters; Gustav Johnson, Space Age Pioneers; Jacob Thacker, Space Age Pioneers; Jake Butler, Over The Top; Jake Heins, Space Age Pioneers; Jaymi Nettleton, Saybrook Willing Workers; Jennifer Powell, Soar Youth; Jessica Bush, Green-Leafer's; Joe Randall, County Capri; Jon Clary, Home Spun; Jonathan Thompson, Linden Lead'em; Jordan Johnson, Ellsworth Tip Toppers;

Jordan Nickrent, Soar Youth; Jordan Thompson, Blazing Saddles; Jordyn Nettleton, Saybrook Willing Workers; Joshua McClellan, Soar Youth; Josie Saufley, Hudson Ag; Kirsten Boswell, Soar Youth; Kyle Siebert, Hudson Ag; Landon Cuba, Downs Top Notchers; Libby Hunt, Lexington Leprechauns; Lucas Lindsey, Ellsworth Tip Toppers; Luke Bland, Downs Top Notchers; Luscina Dennis, Soar Youth; Macey Zimmerman, Saybrook Willing Workers; Mackenzie Mays, Soar Youth; Marisa Romine, Olympia Pacesetters; Matthew Ratcliff, Home Team; Nicholas Aupperle, LeRoy 4-H; Nick Birsa, Ardent Tillers;

Olivia Hardesty, Linden Lead'em; Patrick McLean, Home Spun; Rachel Sabick, Silverleaf Let's Go Ag; Rachel Weaver, Bloomington Busy Bees; Ryan Greiner, Ardent Tillers; Sam Birsa, Ardent Tillers; Sara Koebel, Ardent Tillers; Sarah Ritter, Home Team; Shawn Parker, Towanda Busy Bees; Shelby Gordon, Woodland Clovers; Shelby Maurer, Ardent Tillers; Spencer Wilken, Silverleaf Let's Go Ag; Ted Setterlund, Soar Youth; Tena Randall, County Capri; Travis Heins, Space Age Pioneers; Trevor Ifft, Space Age Pioneers; William Patton, Lexington Leprechauns.

0
0
0
0
0

Be the first to know

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News