Subscribe for 33¢ / day

Results from games played June 25


McLEAN COUNTY SENIORS

Tee times

THURSDAY

AT RANTOUL

BROOKHILL GOLF COURSE

7 a.m. -Don Lettner, Charles Boaz, Gordon Ropp, Stan Zwick

7:07 a.m. -Ron Erps, Ron Hartema, Joe Kelly, Frank Sliney

7:15 a.m. -Jim Maslan, Lary Elliot, Bert Dryer, Jeff Paxton

7:22 a.m. -Ken Morgan Erv Peterson, Stan Nielson, Bernie Worth

7:30 a.m. -Marv Weisert, Ralph Link, John Monke, Don Wilkey

7:37 a.m. -Dennis Righter, Monty Ford, Roger McDowell, Ken Kafer

7:45 a.m. -Marv Cross, Ken Strum, Wayne Tjelmeland, Doug Hovenden

7:52 a.m. -Jerry Todden, bob Scott, Dave Overholt, John fox

8:00 a.m. -Mike Gallagher, Bill White, Keith Rieger

8:07 a.m. -Charles Backoff, Russ Higgins, Larry Sohn

8:15 a.m. -Jim Moore, Mike Barkoviak, Larry Thomas, Bill Hopper

8:22 a.m. -Louie Boward, Ron Wesbecher, Jim Johnson, Rich Bugajski

8:30 a.m. -Bill Kauth, John Grootenhuis, Morrie Judd

8:37 a.m. -Ron Blemler, Ken Wagoner, Bernie Maharg, Elwin Walker

8:45 a.m. -Dick Harrison, Darrell Beernink, George Houska, Norm Wingler

8:52 a.m. -Jack Fike, Ken Wey, Ron Mounce, Dave Taylor

9:00 a.m. -Marv Detloff, Jerry Detloff, Tom Gardner, Dave Rademacher

9:07 a.m. -Bill Roberts, John Behnke, Wes Ooms

9:15 a.m. -Charlie Young, Don Fox, Glenn Bowlin, Gene Shifflet

9:22 a.m. -Bill Dunbar, John Woodruff, David Strand, Chuck Steen

9:30 a.m. -Merle Hendren, Dale Perring, Duane West

9:37 a.m. -Ralph Ash, Jim Ambrose, Roger Woodrey, Ed Wasson

9:45 a.m. -Dick Beverage, Loren Huth, Eldon Mears, Ed Linder

9:52 a.m. -Joe Violano, Bob Edwards, Dan Cavanaugh, Bob Goodall

10:00 a.m. -Willis Berry, Jim Weber, Ben Baar

10:07 a.m. -Tom Barger, Jim Nelson, Tom Nelson, Rex Woodward

10:15 a.m. -Brian Kutash, George Call, Arnold Hering, Dave Franz

10:22 a.m. -Don Merritt, Tom Merritt, Mark Klinger, Doug Melton

10:30 a.m. -Robert Aldin, Marvin Bradd, Gene Pointer

10:37 a.m. -Ken Huggett, Les Glen, Phil Epperson

COUNTRY YOUTH

CLASSIC

THE DEN AT FOX CREEK

PAR-72

BOYS

AJGA DIVISION

TOP SIX & TIES

Jace Striplin, Ohio…70

Michael Peters, Champaign…73

Alex Burge, Bloomington…74

Ian Tate, Champaign…74

Sam Norborn, Washington…74

Eric Meier, Bloomington…75

Thomas Ponce, Edwardsville…75

Devlin Keenoy, Glen Carbon…75

Nate Deakin, Pekin…75

Mills Rendell, Winnetka…75

OTHER AREA RESULTS

Jeff Bragg, Bloomington…76

Drew Meiner, Normal…77

Sean Dozier, Hudson…78

Tim Gaertner, Bloomington…79

Ben Kilborn, Bloomington…79

Kyle VonHolten, Bloomington…80

Ross Leary, Bloomington…82

Evan Cather, Normal…82

Andrew Koester, Lincoln…83

Tyler Rich, Bloomington…83

Justin Batty, Normal…83

Matthew Herek, Bloomington…86

Jackson Edwards, Bloomington…89

Michael Fritz, Normal…90

Alec Tod, Normal…91

Jordan Schreiber, Lexington…102

Jack Capodice, Bloomington…103

16-17 BOYS

CHAMPIONSHIP FLIGHT

TOP SIX & TIES

Corey Verseman, Galesburg…75

Rodney Clayton, Plano…75

Scott Niemann, Quincy…75

Corey Verseman, Galesburg…75

Carter Haas, Springfield…75

Matt Vegter, Morrison…76

Benjamin Jacobs, Washington…76

Tao Luebbehusen, Missouri…76

FIRST FLIGHT

TOP THREE & TIES

Jake Erickson, Springfield…81

Curtis Dean, Astoria…82

Lucas Crowley, Dunlap…82

Jared Harp, Benton…82

OTHER AREA RESULTS

Michael Ginnetti, Bloomington…85

SECOND FLIGHT

TOP THREE & TIES

Kyle McEwen, Aledo…86

William Patman, Springfield…86

David Gaddy Jr., Normal…87

Nathan Moore, Moline…87

Logan Cann, Oregon…87

OTHER AREA RESULTS

Jason Gendron, Bloomington…90

Zacary Galloway, Bloomington…92

Ryne Olson, Bloomington…94

John Costello, Lincoln…101

Ryan Matlock, LeRoy…110

0
0
0
0
0

Load comments