Try 1 month for 99¢

BASEBALL

HIGH SCHOOL

Class 1A regionals

BLUE RIDGE REGIONAL

At Farmer City

Result

Heyworth 18, Ridgeview 8

Thursday

Game 3 - 4:30 p.m. - Blue Ridge (3) vs. Roanoke-Benson (5)

Saturday

Game 4 - 11 a.m. - Heyworth vs. Winner Game 3 (championship)

OTTAWA MARQUETTE REGIONAL

At Ottawa

Result

Game 2 - 4:30 p.m. - Ottawa Marquette (1) vs. Gardner (6)

Thursday

Game 3 - 4:30 p.m. - Princeville (4) vs. Serena (5)

Saturday

Game 4 - 11 a.m. - Winners Games 2 and 3 (championship)

PEORIA HEIGHTS REGIONAL

At Peoria Heights

Result

LeRoy 11, Peoria Heights 3

Thursday

Game 3 - 4:30 p.m. - Lexington (4) vs. Peoria Christian (6)

Saturday

Game 4 - 11 a.m. - LeRoy vs. Winner Game 3 (championship)

DECATUR ST. TERESA REGIONAL

At Decatur

Result

Game 2 - 4:30 p.m. - Decatur Lutheran (2) vs. Cerro Gordo (10)

Thursday

Game 3 - 4:30 p.m. - Mount Pulaski (3) vs. Decatur St. Teresa (5)

Saturday

Game 4 - 11 a.m. - Winner Games 2 and 3 (championship)

SALT FORK REGIONAL

At Catlin

Result

Game 2 - 4:30 p.m. - Salt Fork (1) vs. Danville Schlarman (8)

Thursday

Game 3 - 4:30 p.m. - Milford (4) vs. Fisher (6)

Saturday

Game 4 - 1 p.m. - Winners Games 2 and 3 (championship)

LEWISTOWN REGIONAL

At Lewistown

Results

Game 3 - 4:30 p.m. - Abingdon-Avon (1) vs. Astoria (9)

Game 4 - 6:30 p.m. - Delavan (4) vs. Lewistown (6)

Saturday

Game 5 - 10 a.m. - Winners Games 3 and 4 (championship)

Class 2A regionals

PAXTON-BUCKLEY-LODA REGIONAL

At Paxton

Result

Tri-Valley 4, GCMS  2

Thursday

Game 3 - 4:30 p.m. - PBL (4) vs. Olympia (6)

Saturday

Game 4 - 11 a.m. - Tri-Valley vs. Winner Game 3 (championship)

HOOPESTON AREA REGIONAL

At Hoopeston

Result

Game 2 - 4:30 p.m. - Prairie Central (2) vs. Bismarck-Henning (8)

Thursday

Game 3 - 4:30 p.m. - Champaign St. Thomas More (3) vs. Hoopeston Area (5)

Saturday

Game 4 - 10 a.m. - Winners Games 2 and 3 (championship)

BRIMFIELD REGIONAL

Result

Game 1 - 4:30 p.m. - Brimfield (2) vs. Farmington (9)

Thursday

Game 2 - 4:30 p.m. - Deer Creek-Mackinaw (3) vs. Midwest Central (5)

Saturday

Game 3 - 11 a.m. - Winners Games 1 and 2 (championship)

EUREKA REGIONAL

At Eureka

Result

Eureka 14, Fieldcrest 0

Thursday

Game 3 - 4:30 p.m. - Tremont (3) vs. El Paso-Gridley (6)

Saturday

Game 4 - 11 a.m. - Eureka vs. Winner Game 3 (championship)

Class 3A regionals

UNIVERSITY HIGH REGIONAL

May 21

Game 1 - 4:30 p.m. - Clinton (9) at Pontiac (7)

At Normal (Duffy Bass Field)

May 23

Game 2 - 5 p.m. - University High (2) vs. Winner Game 1

May 24

Game 3 - 5 p.m. - Washington (3) vs. Streator (6)

May 26

Game 4 - 11 a.m. - Winners Games 2 and 3 (championship)

EAST PEORIA REGIONAL

May 21

Game 1 - 4:30 p.m. - Lincoln (10) at East Peoria (8)

At East Peoria

May 23

Game 2 - 4:15 p.m. - Morton (1) vs. Winner Game 1

Game 3 - 6:15 p.m. - Bloomington (4) vs. Metamora (5)

May 26

Game 4 - 11 a.m. - Winners Games 2 and 2 (championship)

Class 4A regionals

NORMAL COMMUNITY REGIONAL

May 21

Game 1 - 4:30 p.m. - East Moline (9) at Pekin (7)

At Normal

May 23

Game 2 - 4:30 p.m. - Normal West (2) vs. Winner Game 1

May 24

Game 3 - 4:30 p.m. - Normal Community (3) vs. Rock Island (5)

May 26

Game 4 - 11 a.m. - Winners Games 2 and 3 (championship)

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0

Load comments